Dar...

Šeškų ligos II

Visi forumai Šeškai ir mes First«404142434445464748495051525354555657585960 »Last Atsakyti
Mootabor
Nariai
 Vilnius
141
2014-Jan-07, 23:01 GMT-09 valandas # 181080
Seskaite,
didžiausia užuojauta...

Hm, perskaičius tokią istoriją pasirodė keista, kad kraujo tyrimus atlieka po operacijos, kai būklė tokia sunki...
Šiandien saviškį parsivežiau su gūzu vaistų taip pat po vėmimo. Dabar vėl nerimas užplūdo..Tikiuosi padės ir nebereiks pas vet lankytis, nes šeškas tik streso porciją gauna.

Seskaite, laikykitės
Pakpaka
Nariai
 Vilnius
1779
2014-Jan-08, 01:04 GMT-09 valandas # 181081
Gaila seskiuko. Uzuojauta. Gaila, kad kaltu ieskojimas neprikels sesko.
Paprastai kraujo tyrimas daromas pries operacija, kad zinot, kokia sesko bukle ir kokiu komplikaciju tiketis po operacijos. Aisku, kai svetimkunis zarnose, visvien tenka rizikuoti ir operuoti, nes be operacijos tai jau tikrai galas.
Ir netiesa, kad seskui laselines nepastatysi. Maniskiui irgi buvo operuotas svetimkunis. Lakste jis kuo puikiausiai su kateteriu letenoje. Pradzioj vazinejau i klinika, o po to pati namuose jam laseline i kateteri staciau. Nemoka matyt toje klinikoje seskui kateterio istatyti i vena, tai ir sako, kad nepastatysi. Bet, nemanau, kad cia esme siuo atveju buvo. Gal nebent operuot reikejo kuo greiciau, organizmas butu ne tiek nusilpes ir ka gali zinoti, kaip tada butu inkstai sureagave. Padarius nuotrauka gal paties svetimkunio ir nesimatytu, bet galetu matytis tarkim dujos pries svetimkuni, o uz jo - susitraukes zarnynas. Mano seskui tai iskart padare ir kraujo tyrimus, ir rentgena. Tik neoperavo iskart, nes buvo labai nusilpes, dehidrataves. Tai prileido vaistu ir grizus po 6 valandu, kai bukle stabilizavosi, pradejo operuoti. Tai nuo vemimo pradzios iki operacijos mums buvo praeje mazdaug 14 valandu, bet kuriuo atveju ne daugiau 16 valandu. Siaip jei vemia putomis, o ne maistu, tai didele tikimybe, kad bus svetimkunis. Reikia tam but pasiruosus.
gida
Nariai
 Galway
2356
2014-Jan-08, 12:17 GMT-09 valandas # 181082
Koks siaubas,didele jums uzuojauta
indre.r
Nariai
 Vilnius
189
2014-Jan-09, 15:11 GMT-09 valandas # 181083
Baisus reikalas... Beskaitant net guzas gerklėj atsirado...

Aš irgi čia kreipiuosi su klausimu...
Mūsų berniukas (priglaustas) ir jau su amžium (kaip spėjam). Su mumis - du metai. Lyginant su kita šeškute - labai pasyvus, daug miega. Pradėjus plikti uodegos pagrindui, 2012 m. rudenį įstatėm implantą. Plaukiukai neataugo, prieš žiemą kailio nepakeitė, nors šeškas šiek tiek suaktyvėjo. Na mes susitaikėm su tuo, kad jis sensta ir džiaugėmės, kad bent jau daugiau nebeplinka. Tačiau šią vasarą jam ėmė labiau slinkti kailiukas. Pasirodėm vetui, sakė gali būti nuo senatvės, paėmė kraujo tyrimus dėl antinksčių (viskas normoj) ir dar patikrino ausyčių sekretą ir kailyje esančias žaizdeles (labai kasėsi, ir kasosi iki šiol). Jokių mikroorganizmų nėr. Šį rudenį įstatėm naują implantą. Šeško uodega beveik plika, pasidarė išvis pasyvus, nebežaidžia, daug miega, toks vaizdas, kad vaikšto sunkiau, sukūdo, kailiukas labai suretėjo. Ir pats jau kailiuko nebeprižiūri, prie cypuko plačiai šlapimu išsitepęs būna (kartais įtariu, kad gal net nelaiko šlapimo, nes nuo wc iki guolio vis ištepa grindis,gaunasi toks "šlapimo takas". Valgo, tuštinasi taip pat. Alergenų kažkokių neatsirado - viskas, kas liečiasi su šešku, yra kaip visad. Vienintelis pokytis jo ir mūsų gyvenime - atsiradęs kūdikis. Bet nemanau, kad nuo jo jis susirgo.......
Pas vetą užsiregistravom, bet iki tol gal kas iš aprašymo gali pasakyti, kas jam galėtų būti? Kokių tyrimų prašyti? Ir gal dar iki vizito į kažką turėčiau labiau atkreipti dėmesį, kad pasakyt gydytojui?

Ačiū už pagalbą.
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-09, 16:20 GMT-09 valandas # 181084
Pakpaka,
na man šnaucery irgi sakė kad niekas lašelinių šeškams nestato išvis (Lietuvoje)...Nieko apie vetus negaliu komentuot, nes nekompetetinga tuo klausimu, bet faktas kaip blynas kad po to sužinojau jog Vilniuj kažkuriam šeškui statė lašelinę. Nežinau ar tai būtų padėję mano šeškui ar būtų bent vienai dienai pailginę gyvenimą, bet tada baisiai supykus buvau kad nesikreipiau dar į kitą kliniką.

Seskaite, didelė užuojauta, laikykitės
gintė_k
Nariai
 Vilnius
216
2014-Jan-09, 21:17 GMT-09 valandas # 181086
indre.r aš tai paprašyčiau kraujo tyrimų ir dėl visko padaryčiau rentgeną arba/ir ultragarsą, kad pasižiūrėtų kas ten pilvely dedasi, kad nebūtų su inkstais ar prostata bėdos. aišku gal ir pats gydytojas kažką pasiūlys, jei nusimano šeškuose.
Irena
Nariai
 Vilnius
5916
2014-Jan-10, 06:27 GMT-09 valandas # 181090
indre.r, o kokie tyrimai yra del antinksciu? Kas cia tokius daro? O gal ziurejo gliukose del insulinomos?
indre.r
Nariai
 Vilnius
189
2014-Jan-10, 10:48 GMT-09 valandas # 181091
Na aš nežinau, kaip ten tiksliai tyrimai vadinasi, bet kaip mums sakė, tai tyrimas parodytų, ar antinksčiuose kas negerai. Vaidos klinikoj darėmės. Gliukozės nežiūrėjo (bent jau taip manau), nes šeškui nebuvo atimtas maistas prieš 4 val. (na bent jau neklausė - ėdęs ar ne). O tyrimus darė (jei gerai pamenu) dviejų rūšių.
Bazarisko
Nariai
 Kaunas
91
2014-Jan-10, 13:29 GMT-09 valandas # 181092
Seskaite, užuojauta dėl netekties... Baisu taip staigiai netekti mažuliuko.

Be galo liudna skaityti tokias istorijas, ypač kai po to suvoki, kad buvo galima dar kažką padaryti. Ir labai jau pažįstama gydymo situacija pasirodė...

Jei niekas nesupyks, šiek tiek pridėsiu iš savo pusės.

Vakar teko lankytis ir mums Šnauceryje, nes jau laikas mūsų Vukiui kraujo tyrimą padaryt. Na, trumpai, priešistorė tokia - šeškui buvo išdidėjusi blužnis, įtarė trūkimą. Buvo užregistruotas operacijai toje vet.klinikoje. Iš karto nedarė, nes reikėjo kelias dienas leist skysčius ir vitaminus, kad atstatyt kraują, nes buvo nusilpęs.

Na, mes kaip nuo 2007-2008 metų pripratę, kad šeškais toje klinikoje labiausiai domėjosi ir jais užsiimdavo Audrius (bent jau pagal rekomendacijas), ir dar gerai nesuprasdami klinikos tvarkos, vis stengdavomės šeškus jam parodyt. Jis dar yra vienas iš tų, kur operuoja gyvūnus. O Vukį prieš kelis mėnesius priėmė kitą gydytoja. Na, mūsų klausimas, kada Audrius pats apžiūrės šešką prieš operaciją labai jau suerzino ją (net nežinau, kokį čia žodį geriau parinkus...), nes pasirodo, šeškininkai forume skleidžia neteisingus gandus, kad jis ten vienintelis domisi šeškais. Dabar jau jie visi žino apie šeškus, ir kadangi pas juos ligos tokios pačios, kaip pas šunis ir kates, taigi ypatingų skirtumų su jais nėra, gydymas taikomas toks pats. Nors apie kraujo perpylimą prakalbus, tai kažką paminėjo apie kraujo grupes...
Na, ok, sutinkam su tuo, kad informacijos apie šeškus pas juos visus daugiau. Bet jau ne pirmas kartas, kai susiduriam su ta pačia gydytoja, ir ji labai jau pyksta, kai prie jos minimas Audriaus vardas kaip labiau besidominčio šeškais (daugiau laiko turbūt prakalba apie tai, nei apie šeško būklę). Na, ką jau padarysi, kad jis jau daug metų mūsų šeškus čiupinėja, ir mes prie jo pripratę. Nors klinikoje šiaip tvarka tokia, kad pas vetą patenki pagal eilę, ir bet kuris gydytojas toliau pagal ligos aprašymus gali gydyti gyvūną. Čia vėlgi viskas ok, turbūt.

Dėl Vukio operacijos, tai mes jį vežėm į Žvėryno kliniką Vilniuje (nesiplėsiu, kodėl), kur jam tą pačią dieną padarė operaciją. Aišku, operaciją Kaune paskambinę atšaukėm, trumpai dar nusakę operacijos rezultatus.
Taigi, vakar, po 4 mėnesių pertraukos, apsilankius Kauno klinikoje, mums labai įtaigiai priminė senesnius įvykius, cituoju "Tai ką, pasidarėt operaciją, ir vėl čia sugrįžot pasirodyt." Po "Labas vakaras", tai buvo pirmi žodžiai, ištarti su tokia intonacija, kad iškart supratom, kad mes ten lyg ir nelabai jau laukiami patapom. Hm, kas čia per asmeniškumai, leiskit paklaust?.. O į kraujo tyrimus, darytus po operacijos kitoje klinikoje, kažkaip net nesiteikė pažvelgt. Labai jau ignoravo. O gal nebūtų nieko naudingo iš jų, darytų vėliau jau šeškui sveikstant, sužinoję?...

Dar keletas pastabų apie tai, kaip vyko mūsų pirmojo šeško gydymas, jau iškeliavusio anapilin. Jis susirgo insulinoma. Kad tai insulinoma, galima sakyt, išsiaiškinom patys ir prašėm daryt kraujo tyrimus, kas ir patvirtino diagnozę. Deja, gydymą siūlė papildomai duodant gliukozės, ištirpintos vandenyje (ką siūlo ne vienas vetas, kaip pastebėjau!). Prednizolono siūlė kiek įmanoma, neduoti. Na, gal kelias pirmas dienas taip ir darėm, kol neprisiskaitėm info ir nepradėjom maistu palaikinėt šeško būklės. Gliukozės tyrimą darydavom maždaug kas 5-6 savaites. Rodiklis po truputį mažėjo. Bet dar nebūdavo kritinės būklės, o ir priepuoliai nebūdavo labai dažni. Taip ir pragyvenom metus.
Sekėm gliukozę, kai jau maisto būtų neužtekę, būtume pradėję duoti vaistus. Kol staiga gliukozės rodiklis nepradėjo didėti. Na, galvojom, gal tą kartą per mažai laiko praėjo nuo to, kai šeškas ėdė. Tuo pačiu buvo pakilę ir inkstų rodikliai, bet labai dėmesio vetai į tai nekreipė - na padidėję, bet nepavojingai, pas jį čia dabar tokia būklė, kad bet kas gali būti nukrypę nuo normos. Gali būti dėl daug priežasčių. Gyvenam toliau kaip gyvenę. Kai ypatingo dėmesio neatkreipė į tai, tai mes irgi nesinervinom. O reikėjo...

Dabar jūs man pasakykit, ypač kieno šeškai serga insulinoma, ar nuo jos staiga ir stebuklingai pasveikstama?
O vetai vat pasakė, kad puikioji, jūsų šeškui gerėja!!! Čia ir pasimovėm... Po mėnesio šeško nebeliko, nes organizmas pradėjo išskirti daugiau gliukozės, kad panaikintų dėl sutrikusios inkstų veiklos išskiriamus toksinus, o ir buvo trūkusi kraujagyslė inkste.
Kai jau pastebėjom negerumus, tą pačią dieną mums pasakė, kad žinios nekokios. Hm, aišku, galėjo tą pačią dieną operuot. Bet dar vaistais 3-4 dienas bandė atstatyt. Velnias, vėlgi galėjom patys paspaust, bet nespaudėm, pasitikėjom. O kai inkstų rodikliai pavojingai sukilo, tada, žinoma, šeškas irgi neatlaikė operacijos.
Šiaip, nustačius diagnozę, vetė mums pasakė, kad jau prieš kelis mėnesius rodikliai buvo sukilę... Hm, ir kur jūs buvot anksčiau?
Kaltų neieškom, kalčiausi tubūt esam patys, dėl to labiausiai ir pykstam ant savęs, kad labiau nepasidomėjom situacija ir neprivertėm vetų atidžiau stebėt šeško būklės.

Čia gal norėčiau pastebėt vieną trūkumą tos tvarkos, kai patenki vis pas kitą gydytoją klinikoje. Kiekvienas su savo nuomone, ir kartais tos nuomonės išsiskiria. Vienas labiau atkreipia dėmesį į nukrypimus, kitas nelabai - ir visi argumentuotai paaiškina kodėl. Gal tai ir pliusas, gal ir ne... Kai praeitais metais pradėjom eit per visus gydytojus iš eilės, tai, galima sakyt, ir patys pametėm gydymo tvarką. Kelių gydytojų nuomonė labai gerai, bet gal tegu vienas pradėjęs toliau prižiūri gyvūną ir priima sprendimus, kaip gydyt?

Puikiai suprantam, kad tų žinių apie šeškų ligas palyginus labai mažai ir pagal kai kurių vetų nuteikinėjimus, tai geriau išvis nesigilinti ir nieko neieškoti. Ir dėl tyrimų darymo, ne kartą esamę girdėję, kad dažnai jų net neverta daryti, nes nieko gero nepamatys, neparodys. Esam girdėję ir tai, kad šeškui net kraujo neverta daryt, nes iš jų rodiklių nieko gero nesužinosi...

Kiek vetų, tiek nuomonių. Kiekviena klinika, o ir patys vetai turi savo darbo tvarką. Viskas ok. Atsirenki, kur eit, kur ne. Puiku, kai vetas pripažįsta, kad nelabai nusimano, nors ir deda pastangas bandydamas padėti. Ir dar labiau puiku, kai vetas supranta tokią situaciją, kad galima eiti pas kelis gydytojus, kad susidaryti bendrą nuomonę, nes gi ir jų patirtis skiriasi. Bet kai jau prasideda kažkokie asmeniškumai su gyvūno šeimininkais, ar tai normalu? Tai kurioj vietoj tada atsiduria pats gyvūnas? Baisu po to jį ir palikt kokiai operacijai - sakys, neatlaikė tiesiog?..

Apie vetų kompetenciją diskutuoti nelabai galim, bet kas liečia kai kurių jų požiūrį ir bendravimo ypatybes, tai vietos tobulėjimui ar pasitaisymui - sočiai!


PS Beje, Žvėryno klinika šiaip deda kateterį į veną netgi imant kraują. O į kateterį, aišku ir lašelinę galima pajungt, ir skysčius suleist, kad guzo kuproj nebūtų. Kitos klinikos tiesiog nesiterlioja su tokiais dalykais greičiausiai.
indre.r
Nariai
 Vilnius
189
2014-Jan-10, 17:23 GMT-09 valandas # 181094
Bazarisko, apšalau dėl asmeniškumų... Juk šeimininko reikalas, kur bus operuojama... Jo reikalas pagal ką renkamasi - profesionalumą, kainą, atstumą ar net galų gale gražų interjerą (čia su ironija). Kvepia vienu principu - pinigai.
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-10, 17:36 GMT-09 valandas # 181095
Bazarisko, gal čia nelabai vieta diskutuot apie klinikas (manau administracija perkels žinutes kur reikia), bet šiek tiek pastebėjimų dėl jūsų istorijos. Asmeniškumai tikrai nepadeda gydyt, bet iš kažko girdėjau kad ir pats klinikos vadovas negali išskirt Audrių kaip geriausiai nusimanančio šeškuose. Galbūt personalas dėl to ir piktinasi kad pritaria tai nuomonei (tikrai negaliu teigt kad jis blogas gydytojas, ), bet tai neduoda pagrindo sarkazmui.

Klinikos tvarka ir man nepatinka. Tas vetų išsibarstymas kai pas vieną ateini vieną kartą, kitą dieną jau kitas priima mane nervina, aš būna net eilę praleidžiu kad pataikyt pas tą kas jau žino apie problemą ir pradėjo gydymą.

Kuri vetė jūs priėmė, Irina? http://www.snaucerisvet.lt/apie Aš su ja daug susidurus. Man labiausiai pas Mantą ten patekt patinka, niekad jokio sarkazmo iš jo negirdėjus, jokių jokelių, pašaipų, visad labai normaliai priima ir apžiūri. Dėl jo žinių apie šeškus nieko negaliu komentuoti, bet jeigu nieko rimto pas mus nebūna o tik kokia žaizda bet ne liga, stengiuos nešt pas jį.

Dėl kraujo toj klinikoj nuolat man problemos, Audrius nenoriai ima, kiti irgi. Arba išvis atsisako arba nesugeba paimt arba sako "ateik rytoj, gal kitas gydytojas sugebės" - gal todėl jie sako kad nieko kraujo tyrimas neparodys. Jei kraują reikia imt tai pas IndreN ir jos gydytoją tiesiu taikiniu varau, o į Šnaucerį tik kai nieko rimto arba kai kažkas atsitinka naktį nes žinau kad jie ten budi.
Seskaite
Nariai
 Kaunas
43
2014-Jan-10, 20:16 GMT-09 valandas # 181101
Aciu visiems uz palaikyma Bandome atsigauti ir pasidaryti isvadas ateiciai... Pasiskaiciau Bazarisko ir Zxe postus, pakalbejau dar su kaunieciais kurie turi ir gydo gyvunus ivairiuose klinikuose. Prasosi tokia isvada: Kaune tyrimus reiketu darytis kazkur kitur, kur yra rentgenai, echskopai ir kas moka krauja paimti (man jau dabar aplamai itarimai del kraujo tyrimo kilo dideliu - prie musu jie niekaip negalejo jo paimt... paeme kai mes buvome ji palike). O nustacius diagnoze - vaziuot operuot i Snauceri (mus operavo Audrius, del pacios operacijos kokybes nieko blogo pasakyti negaliu). Ir siaip: 1. reikejo reikalauti iskart kraujo tyrimo, o itarus nepraeinamuma - rentgeno. Arba vaziuot pasidaryti kitur kur geresne technika. 2. Reikalauti greitesnes operacijos nedelsiant ir laukti uz duru o ne paliti sesko ju globai 3. Man dar tas kateteris ir vaistu leidimas neduoda ramybes
Na, su kiekviena liudna ar linksma patirtim ateina zinojimas...

Visiems linkime labai sveiku metu, pas vetus - tik skiepuku
agniux
Nariai
 Galway
4465
2014-Jan-10, 22:17 GMT-09 valandas # 181104
Buckeliauskas :
nuo razinu neapsinuodija o uzsikemsa skrandis,zarnynas, delto ir nebeeda senas maistas puva zarnyne nuodija organizma, skysciai pasisalina naujiems nera poreikio, dehitratacija-Mirtis

viena iseitis pas veta nedelsiant nebedaug laiko turit arba visai neturit

Neteisus tu, Bucki, nuo razinu ne tik gali uzsikimsti skrandis ir mirtis, bet ir toxiskai jos veikia, ir gali nuzudyti ir suni, ir seska labai laisvai - kiekvieno organizmo toliaracija skirtinga.
agniux
Nariai
 Galway
4465
2014-Jan-10, 22:32 GMT-09 valandas # 181105
Seskaite, laikykites! Praejo 6 menesiai po pirmosios seskes netekties, ir metai du menesiai po antrojo ir vis dar sunku, vis dar paverkiu daznai...
Skausmas kartais mazesnis, kartais labai didelis, bet tikiuosi, kad jie musu laukia, kazkur, toli, bet laukia... Stiprybes jums!!!

Paskaiciau komentarus apie vet klinika Kaune, tai akys ant kaktos issoko... Ir noras, savo vetui padekos laiska parasyti atsirado...
indre.r
Nariai
 Vilnius
189
2014-Jan-11, 14:00 GMT-09 valandas # 181111
Netekom ir mes... Jo, savo pirmojo šeško... Sunku suvaldyt emocijas, per daug netikėtai viskas įvyko. Kaltinu tik save, kad anksčiau nepastebėjau, kad jam blogai. Patirties stoka, mažesnis dėmesio skyrimas privertė ligai išsikeroti mažiuko kūnelyje. Šiandien Pupa liko viena. O Oziukas iškeliavo į vaivorykštės šalį. Sunkiai atkartosiu daktarės žodžius, atrodo klausiau jos, bet buvau kažkur kitur... Limfmazgiai, antinksčiai, inkstai, arterijos - įaugę, suaugę, išdidėję. Visame pilvuke viskas pavirto į vieną didelį plėmą rentgeno nuotraukoj. Žodžiu, gydymo tam jau nebebuvo.
Mylim ir labai ilgimės savo mažylio.
Seskaite
Nariai
 Kaunas
43
2014-Jan-11, 14:05 GMT-09 valandas # 181113
indre.r, didziausia Jums uzuojauta, laikykites...
agniux
Nariai
 Galway
4465
2014-Jan-11, 20:32 GMT-09 valandas # 181119
indre.r, uzuojauta!
Spyglius
Nariai
 Kaunas
2610
2014-Jan-11, 21:21 GMT-09 valandas # 181121
Kokios pažįstamos situacijos su Šnauceriu... Ir sunkiai ,kas keičiasi....

Merginos, linkiu ,kuo greičiau ,kad palengvėtų tos žaizdelės širdutėse... Pamatysit, su laiku ji užsitrauks, kalbėsit ,kokie fainuoliai buvo jūsų mažiai.. Tik prisiminus ilgesys turbūt niekad nedings... Vis norėtųsi pabūt bent dienai vėl su savo mažaisiais... Būkit stiprios ir optimistės !
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-11, 21:33 GMT-09 valandas # 181122
indre.r, užuojauta
agnera
Nariai
 Vilnius
165
2014-Jan-12, 12:05 GMT-09 valandas # 181142
Sveiki
100-a metu cia nebuvau, bet kai atsitinka beda - perskaityti cia esancia info yea labai gerai ir naudinga!
Musu Akera pradejo vis griuvinet ant sono kartais ir susidet galines kojytes tarsi pailsint. Nu kai pamaciau 3-4 karta ir sar pridejau plinksmcios uodegos simptoma - nusuoliavom i Toto klinika. Padare krauja, sunkiai is dvieju letenyciu imdami. Gliukoze norma, ten kazkoks vienas rodiklis ne norma - bet as is to streso ir nervu net nesugebejau isiminti koks. Zodziu pirmadieni leksim echoskopo, priskyre dietininku maisto - nes beveik 5 metai damutei, sako gal Hills'o kaciuku per riebus. Tai trisuskina notisi, viskas ok. Tik tos israsytos pastos needa, net kestosi ir ziaugcioja. Tai zodziu, belekaip issigande nesam, nes krsujas kazko rimti nerofo. Bus aiskiau po echoskopijos!
gintė_k
Nariai
 Vilnius
216
2014-Jan-13, 00:27 GMT-09 valandas # 181149
na šiaip tiek mažam, tiek suaugusiam, tiek senam šeškui tas pats maistas tinka ir labai retai šeškams dieta reikalinga - tik viena kartą gyvenime esu mačiusi nutukusį šešką.
beje, kokia gydytoja jus gydo?
Bazarisko
Nariai
 Kaunas
91
2014-Jan-13, 09:41 GMT-09 valandas # 181152
Ech, ir vėl netektis... indre.r, didžiausia užuojauta, laikykitės


ZXe, žinau, kad ne visai ta tema. Bet kad jau pradėjom apie kliniką, tai dar vienu postu ir pabaigsiu.

Kai mes Šnauceryje pradėjom lankytis kone kas mėnesį su insulinoma, tai jau beveik visus vetus ten esam praėję. Audrius labiau gal pagarsėjo kaip besidomintis šeškais, bet kad jis geriausiai nusimano, tai jau geras klausimas...
O vadovo atveju, tai visai objektyvus dalykas neišskirti savo gydytojų kaip kažkokių specų, ypač taikant tokią klinikos darbo tvarką. Bet iš kitos pusės, argi negerai tam tikrų gyvūnų specializacija?

Šiaip Irina ir Mantas yra vieni iš tų, su kuriais paprasčiausia susišnekėti. Jie ir apie būklę bei galimas pasekmes aiškiai papasakoja ir šiaip mandagūs, vienu žodžiu, normalūs. Bent jau mums taip buvo iki šiol. Irina, kiek žinau, viena iš naujausių ten yra, tai gal ir tos patirties pas ją mažiau.
O mes patekom pas gyd. Jurgitą. Daugiausiai kalbanti (ir pateikusi mums sugrįžimo pastabą) yra gyd. Jovita.

Bet aš nelabai supratau dėl to kraujo ėmimo. Kažkaip mums niekad nėra nė vienas pasakęs, kad neimsim. Aišku, yra tekę paspausti, bet neigiamo atsakymo nebuvo. Yra skundęsi jie, kad patelėms labai sunku kraują paimti. Na, Vukį vieną kartą nukankino, nes anas jau labai spardėsi, tai 4 žmonės jį vos nulaikė. Kol neatradom, kad su pasta šešką galima užimti imant kraują - visiems mažiau streso.

Bet va ir dabar po apsilankymo Šnauceryje numynėm į Vilnių antrai nuomonei. Nieko prieš būtume ir pas kokį 3 gydytoją apsilankyt, jei žinotume, pas kokį...

O diagnozių skirtumas toks - Šnauceryje jau kone laidojom šešką, Vilniuje dar gavom vilties ir būdą pabandymui dar kažką pakeisti.
Po operacijos pas Vukį pilvuke susidarė kažkokie dariniai. Ne visai aišku, ar tai augliai, ar padidėję limfmazgiai, ar audinių suaugimai. Vėžio galimybė neatmetama, bet vėlgi reiktų daugiau tyrimų.
Taip pat jis prieš porą mėnesių pradėjo labai kosėti. Iš pradžių galvojom, kad su plaučiais kažkas, nes kosulys panašus į astminį dusimą. Bet po dusuliukų jis visada atsikosti. Galvojom, gal plaukais springsta. Aliejaus, pastos kiekvieną kartą - lyg ir padėdavo. Padarėm rentgeno nuotrauką - širdies plotas, plaučiai kaip ir švarūs, bet krūtinėje matyti kažkoks darinukas. Rentgeną daręs gydytojas teigė, kad auglys. Vilniuje Vukį gydęs vetas sako, kad labiau panašu į limfmazgio padidėjimą. Bandysim duoti prednizoloną, po to antibiotikų kursą. Po mėnesio vėl rentgeną darysim.

Kad ir kokia ta galutinė diagnozė, kažko darymas yra geriau, nei sėdėjimas ir galvojimas, kad šeškui jei dar ir ne vėžys, tai tikrai supiktybės, ir bet kuri diena gali būti paskutinė, o dėl to jau ir neverta nieko daryti.
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-13, 10:58 GMT-09 valandas # 181153
Bazarisko, šaunuoliai kad kovojat! Stiprybės jums ir dar daug ilgų metų

O man dėl vėžio klausimas kilo iš medicininės pusės, kaip su jais yra? Na tarkim yra augliukas, jį išoperuoja - kas toliau? Nejaugi jokių metastazių nėra kaip pas žmones? Kažkaip man tos operacijos įdomiai skamba, ar galima visas vėžio ląsteles panaikint? Juk jokių chemoterapijų ir pan kaip suprantu gyvūnams nėr?
gintė_k
Nariai
 Vilnius
216
2014-Jan-13, 11:24 GMT-09 valandas # 181154
šunims tai daro chemoterapiją, bet kol kas man rodos šita sritis Lietuvoje dar tik žengia pirmus žingsnius.
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-13, 14:11 GMT-09 valandas # 181155
gintė_k, įdomu ar užsieny ta chemoterapija šunims veiksminga, ta prasme tokio lygio kaip ir žmonėms, kad galima alia pilnai sustabdyt vėžį? O gal kas žino ar pradinėj stadijoj išpjovus augliuką pas gyvūną liga po to plinta ar susistabdo kažkuriam laikui? Čia įdomumo dėlei klausiu, suprantu kad kiekvienas atvejis skirtingas.
Bazarisko
Nariai
 Kaunas
91
2014-Jan-13, 16:34 GMT-09 valandas # 181158
ZXė, kaip mums vienas vetas sakė, dėl vėžio apskritai yra labai daug nežinomųjų. Gali išpjaut vieną auglį, jis gali būti nepiktybinis. Tačiau gali atsirast auglių kitur, kuriuos nebūtinai pastebėsi. O jei jų daug priauga, tai, anot to gydytojo, didelė tikimybė, kad ilgainiui jie vis tiek supiktybės...

Dėl chemoterapijos, tai ji yra, gali būti taikoma ir šeškams. Esu skaičius JAV saituose, kad yra buvę ir sėkmingų atvejų. Yra netgi aprašomi kurso taikymai: kokie vaistai, kaip ir kas kiek laiko duodami. Ir teigiama, kad šeškai kažkaip lengviau pakelia tą terapiją, atseit jiems mažiau šalutinių poveikių pasireiškia. O kaip ten realybėj yra, tai neaišku.
Ir pas mus yra tų vaistų, jei turi pakankamai $$$ - gali įsigyti. Gydymo kurso kaina priklausomai nuo vaistų gali siekti kelis ir daugiau tūkstančių. Tik, aišku, vetai iškart pradeda nuteikinėti, kad net neverta tuo domėtis jau vien dėl to, kad taip brangu. Todėl greičiausiai ir tos praktikos mažai pas mus...
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-13, 16:52 GMT-09 valandas # 181160
Bazarisko, tai va ir sakau dėl tų priaugimų, kad kaip pas žmones tikriausiai gaunasi. Tik aišku vistiek pailgina gyvenimo laiką. Kaip įdomu šeškų atveju yra - ar greit atsiranda ar gali ir vėlai atsirast nauji dariniai?
Matai chemoterapiją tai irgi reik anksti pradėt, va tikrai įdomu ar ji daugiau blogo nepridaro gyvūnams. Dėl kainos tai tikiu kad didelė (nors šeškui pagal idėją žymiai mažesnio kiekio vaistų reikia nei šuniui?), bet įdomu ar veterinarai Lietuvoje žino kaip naudot, kokiais kiekiais, ta prasme ar gali nustatyt kursą ir yra su tuo susidūrę? O skaitei kad šeškai lengviau ją pakelia negu žmonės ar negu kiti gyvūnai?
agnera
Nariai
 Vilnius
165
2014-Jan-13, 17:20 GMT-09 valandas # 181161
as griztu - musu echoskopas rode toki keista bluzni arba antinksti - ta jaunute gydytoja net issikviete Laura pasikonsultuot. Mat mano Akera spurdejo kaip tikra nenuorama ir buvo sunku kazka iziuret. Realiai tai nusprendem taip, kad itardami antinkscius ir matydami keista darini lyg ir toje vietoje kur antinksciai arba bluznis, plius prideje nuplikusia uodega ir sumazejusi aktyvuma bei retkartini griuvinejima ant sono, istateme implanta ir kartosim echoskopa po 6 savaiciu.
pakenkt nepakenks, atsistayts uodegos plaukuciai ir mazu suaktyves labiau. O tada ziuresim kaip tas dalykas pilve - turetu sumazeti man sake. Zodziu as ne specialiste, bet diagnoze ir sprendimo siulymas man atrode logiskas ir pagristas. Gydysimes ir bandysim ziuret
del maisto dietinio ka paskyre, kadangi seskiukas valgo ir poniutei jau beveik 5 metai, tai gal ir nera labai jau ne i tema patarimas. As nzn, cia gal kas labiau patyres pakomentuotu..... kol jauciames gerai, valgom ;)
Irena
Nariai
 Vilnius
5916
2014-Jan-13, 17:33 GMT-09 valandas # 181162
Del vezio gydymo. Tu veziuku yra n rusiu. Be to kiekvienas organizmas irgi individualus ir individuliai su juo stengiasi kovoti. Kas del zmoniu gydymo, ateities medicina ko gero bus individuali. Jau dabar einama link to, kad butu individuali terapija: t.y istiriama daug visokiu parametru ir tada ziurima kas konkreciajm zmogui bus geriau. Taciau, tai labai brangu. Zmoniu gydymui jau pradedama tai daryt, o gyunams ko gero dar teks ilgai laukti
agniux
Nariai
 Galway
4465
2014-Jan-13, 19:45 GMT-09 valandas # 181164
Mano Oscar issoperuotas inkstas vienas, kitas toks.... Ir man vetas, kaip ir primiktinai sake keisti maista i Royal katems su inkstais turincioms problemu ir slapimo takais... Atsisakiau, ir po to kai darem pakartotinus tyrimus, kurie buvo labai geri, ir vel pasiule maisto to pacio, ir vel pasakiau, kad tikrai jokiu budu nekeisiu gers dietos i prastesne! Baltymu ir taip galima sumazinti ar padidinti, bet apkrauti organizma Royal'yje neaiskiais priedais ir kukuruzais man tikrai nepasirode logiskas sprendimas. Ir esu isitikinusi, kad mano sesko sveikata visiskai priklauso nuo to, ka jis dabar valge.
agnera, svarbu ziureti, koks tas maistas ir kaip su tuo maistu....

Del vezio, tai pas mus ir chemo daro, ir naturaliais budais visokiais gydo. Kainuoti tas kainuoja, bet .... Pasirinkimo tikrai turim. USA dar daugiau visko.
ReinaWild
Nariai
 Kaunas
72
2014-Jan-13, 21:42 GMT-09 valandas # 181166
Sveikos visos, mano seskutei 3 metai nebevalgo nei sauso royalio nei kitu paskirtu veterinaro (Sauletekio vet.)maisteliu, uodega plinka pries puse metu atlikta sterelizacija, zaidzia kaip ir visada, gal daugiau pasikandzioja
ZXė
Nariai
 Almata
3749
2014-Jan-14, 10:56 GMT-09 valandas # 181170
ReinaWild, tai plinka gal nes antinksčiai prasidėjo? O kodėl taip sterelizavot o ne implantu?
ReinaWild
Nariai
 Kaunas
72
2014-Jan-14, 17:16 GMT-09 valandas # 181176
Buvo per velu implanta, bent jau taip snauceri ir sauleteki sake, jai tuo metu buvo 2,5 metu, pirmasias rujas praejo savaime(seimininkai nelabai priziurejo)
Irena
Nariai
 Vilnius
5916
2014-Jan-14, 20:16 GMT-09 valandas # 181179
ReinaWild :
Buvo per velu implanta, bent jau taip snauceri ir sauleteki sake, jai tuo metu buvo 2,5 metu, pirmasias rujas praejo savaime(seimininkai nelabai priziurejo)

Kodel per velu? Implanta bet kuriam amziuje galima deti. Vieno galiojimas baigiasi, dedi kita. O jei antiknsciai yra, tai implantas ir bus dedamas jau vyresniame amziuje. O 2.5 metu- tai dar jauna seskute
ReinaWild
Nariai
 Kaunas
72
2014-Jan-14, 21:02 GMT-09 valandas # 181180
Judri kaip visada, krauja darem viskas puiku, tik kad nieko nevalgo, truputi pakramto ir nueina
Visi forumai Šeškai ir mes
 
Prieš metus (26.03.2018): Nėra
Narių tinklapyje:
+ svečių: 34

inFerretGroup, Šeško Klubas © 2007-2017. Visa tinklapyje patalpinta informacija saugoma įstatymo. Informacijos arba jos dalies kopijavimas galimas tik gavus raštišką autoriaus sutikimą.

inFerretGroup Tinklapio struktūra Informacijos naudojimo sąlygos ferret@ferret.lt