Apie šeškų parodą Vokietijoje
Šių metų lapkričio 1d., Vokietijoje, Bad Essen miestelyje įvyko šeškų paroda, kurioje augintinių buvo ne tik iš pačios Vokietijos, bet ir iš Danijos bei Olandijos. Parodos dalyvių būta apie 200. Kas įdomiausia, didžiąją daugumą jų sudarė– black self – juodi šeškai, o mums įprastų sabaliukų, pastelių ir albinosų palyginus buvo mažai. Parodoje taip pat buvo įvairių atspalvių angorinių šeškų.
Black self atspalvio šeškas
Pastelinio atspalvio angorinis šeškas
Parodai teisėjavo trys teisėjai iš Vokietijos. Teisėjavimas vyko atskirame kambarėlyje už juodų užuolaidų. Specialiai paskirtas asistentas atnešdavo šešką į teisėjų kambariuką, todėl teisėjai nė nenutuokė, kieno augintinį jie vertina. Atneštą augintinį vertino tik vienas iš trijų teisėjų, t.y. tas, kuris tuo momentu būdavo laisvas, .
Visi šeškai buvo suskirstyti į daugybę kategorijų, pagal kurias ir buvo nominuojami, finale – beveik neliko nė vieno šeško, kuris nebūtų apdovanotas. Net pačiais geriausiais (best in show) buvo išrinkti maždaug 8 šeškai. Organizatoriai tokius sprendimus argumentavo tuo, jog kiekvienas šeškas turi nors kažką gauti, kitaip šeimininkai su savo augintiniais nedalyvaus sekančių metų parodoje.
Na o „Best Best in show“ (geriausias iš geriausių) atiteko paprastam (mūsų akims), bet labai žaviam, šviesiam sabaliukui iš Danijos.
Apžiūrėjus ir pačiupinėjus šeškus, parodoje buvo galima pabendrauti su tokiais veisėjais kaip Peter Herzog, kuris išveisė ir „užtvirtino“ juodus šeškus (black self). Šiuo metu jis siekia išveisti ir „užtvirtinti“ juodus angorinius šeškus bei išveisti „dėmėtasias pandas“, kurios panašios į dalmantinus.
Paklausus pono Peterio kaip jam pavyko išveisti tokius juodus šeškus, šis teigė, jog prieš 15 metų jis išsirinko 3 tamsių šeškų linijas ir pradėjo darbą kryžmindamas jas tarpusavyje. Tačiau man taip ir lieka neaišku... jeigu viskas taip paprasta, kaip teigia veisėjas Peteris, kodėl tuomet jam vieninteliam visame pasaulyje tai pavyko?
Žymus Vokietijos veisėjas Peter Herzog
Black self atspalvis
Taip pat teko nedaug pabendrauti ir su angorinių šeškų veisėja iš Olandijos. Labiausiai man rūpėjęs dalykas susijęs su angoromis, buvo išsiaiškinti ar tiesa, kad angorinės patelės negali pačios išmaitinti savo vaikų, nes turi mažai pieno ir jis yra nepakankamai „kokybiškas“. Olandijos veisėja patvirtino šį faktą ir teigė, kad norint veisti angoras, papildomai būtina turėti paprastų šeškų, kurių patelės padėtų angoroms išmaitinti jų vaikus.
Apibendrinant, turiu pasakyti, kad tai buvo viena įdomiausių šeškų parodų kokias teko aplankyti, ir dauguma šeškų, bent jau savo eksterjeru, buvo puikūs. Net ir tie patys angoriniai šeškai, kurie dažnai būna silpno skeleto ir ligoti, ten buvo puikiai išsivystę ir stiprūs.
Pabaigai dar keletas fotografijų iš parodos: