Kur geriausia pirkti šešką
Šešką galima įsigyti iš patikimo veisėjo, zoo parduotuvėje, turguje arba fermoje, veisiančioje šeškus kailiams.
Protingas žmogus suvokia patarlės “skūpas moka du kartus” esmę ir nusprendęs įsigyti šešką nesiorientuoja vien tik į kainą. Tai savaime suprantama, juk įsigijame draugą ilgam. Vienas trumpas TAIP, kurio pasekmės lydės jus daugybę metų. Negana to, jūs netgi norėsite, kad tos pasekmės tęstųsi kiek galima ilgiau. Žiūrint iš šios perspektyvos, įsigijimo išlaidos tik vienkartinis reiškinys. Labiau apsimoka įsigyti prijaukintą, sveiką ir elitinį gyvūną, kuris nepareikalaus didelių pastangų pratinant per stipriai nesikandžioti, naudotis tualetu ir pan. nei lošti loterijoje “pasiseks – nepasiseks” ir įsigyti neaiškios kilmės gyvūną, be jokių garantijų, kad lengvai tokį prisijaukinsite ir su perspektyva pakloti nemažas sumeles veterinarijos klinikose.
Šeškų veisėjai
Visus naminius gyvūnus, ne tik šeškus, visada geriausiai įsigyti iš rimtų veisėjų. Tai yra iš žmonių, kurie išmano ką daro, atsakingai žiūri į veisimą ir rūpinasi savo gyvūnų bei jų palikuonių sveikata.
Šiais laikais žodis “veisėjas” tapo madingas tarp gyvūnų augintojų ir labai gaila, bet jau spėjo įgauti ir neigiamą atspalvį. Dažnai bet koks žmogus, kurio namuose gimė viena šeškiukų vada ima išdidžiai save vadinti “veisėju”. Tad būkite atidūs ir neleiskite būti suklaidintiems: tikrai gerų būsimų augintinių gimimas reikalauja veisėjo kompetencijos ir pastangų.
Kompetetingo veisėjo pasirinkimas - atskiras ir sudėtingas uždavinys, kurio sprendimo būdai pateikti straipsnyje "Kaip išsirinkti tinkamą šeškų veisėją".
Zooparduotuvės ir turgūs
Nerekomenduojame pirkti šeškų zoo parduotuvėse ir turguje. Zoo parduotuvėse parduodami šeškai paprastai ten patenka arba iš kailiams auginamų gyvūnų fermų arba iš labai abejotinos reputacijos veisėjų, kadangi "Šeškų veisėjų etikos kodeksas" neleidžia veisėjui atiduoti savo šeškiukų perpardavėjams. Pirkdami šešką aukščiau išvardintose vietose, jūs a priori netenkate visų garantijų ir negaunate jokios informacijos apie gyvūno sveikatą ir charakterį.
Dar vienas šeško įsigijimo parduotuvėje minusas yra tai, kad vėliau jūs galite pasigesti papildomos informacijos, kurią gali suteikti tik kompetetingas veisėjas. O jei dėl kokių nors priežasčių nesusigyvensite su naujuoju augintiniu, negalėsite jo grąžinti atgal.
Viskas kas išvardinta aukščiau tinka ir šeškų įsigijimui turguje. Tačiau verta pastebėti, kad gyvūno pirkimas turguje kartais dar pavojingesnis nei parduotuvėje. Dauguma šeškų pardavėjų turguje, kaip jie save bevadintų, yra tiesiog perpirkėjai. Didžioji dalis turguje parduodamų šeškų kilę iš kailinių fermų ar masinių veisyklų ir išaugę pusiau laukinių bei agresyvių giminaičių aplinkoje. Atpratinti kandžiotis tokį gyvūną labai sunku. Labai gerai tai suprasdami, pardavėjai turguje vieningai tvirtina, kad jų šeškai veisti namuose.
Šeškų kilusių iš zoo fermų sveikata dažniausiai esti silpnesnė. Labai retai toks šeškas sulaukia 5-6 metų amžiaus, nors potencialiai šeškai galėtų gyventi žymiai ilgiau. Maždaug 3-4 metų amžiaus zoo fermose veistiems šeškams prasideda chroniškos kepenų (tai susiję su hormoninių preparatų naudojimu zoo fermose ir neteisinga šeškų patelių mityba nėštumo metu), inkstų ir blužnies ligos. Šių ligų nepavyksta išgydyti. Brangių medikamentų, procedūrų ar operacijų pagalba galima tik prailginti augintinio gyvenimą 1-3 metais.
Kailių fermos
Šeškų selekcija kailių fermose vykdoma tik pagal vieną vienintelį kriterijų – kailio kokybę. Niekada ir niekas nekreipia dėmesio į šeškų charakterio savybes, ilgaamžiškumą ir ilgalaikę sveikatą. Kailių fermų šeškai nuo pat mažumės dažnai būna ganėtinai agresyvūs. Juos perauklėti - labai sunkus darbas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet kailių fermoje įsigytas augintis taip ir lieka laukinis ar pusiau laukinis.