Mūsų tikslas - suvienyti šeškų augintojus ir dalintis žiniomis

Neįmanomi dalykai šeškų auklėjime

Kasimas

Šeškai – iš prigimties yra "kasikai", todėl jie visada ir visur, esant patogiai progai, bandys kasti. Jokios bausmės nenuslopins šio instinkto. Gyvūnas gali bandyti kapstyti kilimą, lovą, žemę gėlių vazonuose, kraiką ir pan. Jei šeškas pradėjo kasti kilimą, tai vienintelis dalykas ką jūs galite padaryti – nuimti kilimą. Į gėlių vazonus galite pabandyti pridėti stambių nugludintų akmenų – kartais tai padeda. Jei gyvūnas kapsto kraiką, pabandykite sumažinti jo sluoksnį arba uždėti virš jo groteles. Paprastai žaidimai su kraiku pasibaigia šeškui vieną ar porą kartų pasinaudojus juo pagal paskirtį.

Teritorijos žymėjimas

Patinai, pradedant nuo lytinės brandos momento, o vėliau kiekvienais metais maždaug nuo vasario iki rugpjūčio, žymės teritoriją šlapimo žymėmis, turinčiomis stiprų specifinį kvapą. Jei jūs neplanuojate naudoti patino kergimui, vienintelė išeitis – kastravimas. Ši operacija nėra sudėtinga. Patelės rujos metu taip pat žymi teritoriją, nors ir gerokai mažiau nei patinai. Patelių kastravimas taip pat garantuotų šio instinkto išnykimą.

Maisto slėpimas

Šeškams būdingas įgimtas maisto slėpimo poreikis. Jis gali būti skirtingai išreikštas. Vieni gyvūnai tai daro labai retai, kiti dažniau. Pasitaiko ir tokių šeškų, kurie netgi būdami alkani pirmiausia paslepia maistą, o tik po to jį valgo. Savo slėptuvėms šeškai dažniausiai renkasi pačias tolimiausias, sunkiai prieinamas vietas: po radiatoriais, spintomis, voniomis ir t.t. jei maitinsite šešką du kartus per dieną, greičiausiai jis suvalgys ir paslėptą maistą.

Straipsniai kategorijoje

Auklėjimas

Šeškų auklėjimo metodai. Kaip išmokyti šešką naudotis dėžute/ tualetu, pripratinti prie rankų, prie pavadėlio ir kita