Kokio maisto negalima duoti šeškui
Maisto "nuo stalo"
Čia šnekame apie maistą, kurį valgote patys (košės, dešros ir kiti rūkyti mėsos gaminiai, saldumynai, gėrimai ir t.t.) Žmogaus ir šeško fiziologija labai stipriai skiriasi; nuo žmogiško maisto, šeškui garantuotai sutriks medžiagų apykaita ir gali išsivystyti įvairios ligos. Kai kurie žmonės teigia, kad gyvūnas "pats žino ką jam galima valgyti, ko ne". Tačiau yra žinoma nemažai atvejų, kai tokio požiūrio "dėka" žuvo gyvūnai.
Bet kokių maistų skirtų šunims
Jų sudėtis visiškai neatitinka šeškų maistinio poreikio daugeliu atžvilgių – baltymų kiekiu, amino rūgščių sudėtimi, ingredientų naudojamų maisto gamyboje ir pan.
Ekonominės klasės kačių maisto
Kitekat, Whiskas, Darling, visi lietuviški maistai nepatenkina šeškų poreikio. Ilgalaikis maitinimas tokiu maistu gali skausmingai atsiliepti jūsų gyvūno sveikatai!
Tam tikrų rūšių žuvų rūšių
Jūros lydekos, ledjūrio, rudagalvių, juodadėmių, žydrųjų menkių ( šios rūšys turi trimetilominoksido (TMAO), dėl kurio organizmas neįsisavina geležies esančios maiste. Tai įtakoja mažakraujystės vystymas, ypač jauniems šeškams: sumažėja hemoglobino kiekis, prapuola apetitas, pasireiškia paleisti viduriai ir vėmimas, gyvūnas blogai auga. Šprotai, stintos, ančiuviai, kai kurios silkių rūšys, sardinės, kilkės, sardinėlės, sidabražuvės, karpiai, karosai, ešeriai, vėgelės (turi fermentą, kuris naikina tiaminą (vitaminą B1).
Karvės pieno
Taip pat bet kokių pieno produktų išskyrus varškę. Karvės pieno sudėtyje yra laktozės, kuri yra blogai virškinama. Pienas šeškams atlaisvina vidurius ir apskritai yra prastai įsisavinamas.